Image shown is a representation only.
| Manufacturer | STMicroelectronics |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | MP23DB02MMTR |
| Description | CONSUMER CIRCUIT; Terminal Form: NO LEAD; No. of Terminals: 5; Package Code: TLGA; Package Shape: RECTANGULAR; Minimum Supply Voltage (Vsup): 1.6 V; |
| Datasheet | MP23DB02MMTR Datasheet |
| In Stock | 3,662 |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Other Names: |
497-MP23DB02MMDKR 497-MP23DB02MMTR |
| Package Body Material: | UNSPECIFIED |
| Maximum Seated Height: | 1.08 mm |
| Minimum Supply Voltage (Vsup): | 1.6 V |
| Surface Mount: | YES |
| Minimum Operating Temperature: | -40 Cel |
| No. of Functions: | 1 |
| No. of Terminals: | 5 |
| Package Equivalence Code: | LGA5(UNSPEC) |
| Terminal Position: | BOTTOM |
| Package Style (Meter): | GRID ARRAY, THIN PROFILE |
| Length: | 3.5 mm |
| Technology: | CMOS |
| JESD-30 Code: | R-XBGA-N5 |
| Package Shape: | RECTANGULAR |
| Terminal Form: | NO LEAD |
| Maximum Operating Temperature: | 85 Cel |
| Package Code: | TLGA |
| General IC Type: | CONSUMER CIRCUIT |
| Width: | 2.65 mm |
| Maximum Supply Voltage (Vsup): | 3.6 V |









