Image shown is a representation only.
| Manufacturer | STMicroelectronics |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | ST21Y036AD17TZWS |
| Description | MICROCONTROLLER; Terminal Form: NO LEAD; Package Code: DIE; Package Shape: UNSPECIFIED; Package Body Material: UNSPECIFIED; Additional Features: IT ALSO REQUIRES 1.8V AND 3 V SUPPLY; |
| Datasheet | ST21Y036AD17TZWS Datasheet |
| In Stock | 3,418 |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Package Body Material: | UNSPECIFIED |
| Speed: | 22 rpm |
| Peripheral IC Type: | MICROCONTROLLER |
| Nominal Supply Voltage: | 5 V |
| External Data Bus Width: | 0 |
| Surface Mount: | YES |
| Bit Size: | 16 |
| Qualification: | Not Qualified |
| Terminal Position: | UPPER |
| Package Style (Meter): | UNCASED CHIP |
| Address Bus Width: | 0 |
| Technology: | CMOS |
| JESD-30 Code: | X-XUUC-N |
| Maximum Clock Frequency: | 7.5 MHz |
| Package Shape: | UNSPECIFIED |
| Terminal Form: | NO LEAD |
| Additional Features: | IT ALSO REQUIRES 1.8V AND 3 V SUPPLY |
| Package Code: | DIE |
| ROM Programmability: | EEPROM |









