Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Sun Microsystems |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | #370-4874 |
| Description | Sun; Product Type: RAM Module; Memory Size: 1 GB; Memory Technology: SDRAM; Device Supported: Server; Signal Processing: Buffered; |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Product Name: | 1GB SDRAM Memory Module |
| Device Supported: | Server |
| Error Checking: | ECC |
| Signal Processing: | Buffered |
| Brand Name: | Sun |
| Form Factor: | DIMM |
| Memory Technology: | SDRAM |
| Number of Modules: | 1 x 1GB |
| Memory Size: | 1 GB |
| Product Type: | RAM Module |
| Number of Pins: | 168-pin |
| Memory Speed: | 133 MHz |
| Compatibility: |
Sun Netra Server Series:
Sun Fire Servers Series:
Sun Netra Servers:
|
| Memory Standard: | PC133 |









