Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Sun Microsystems |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | X7058AZ |
| Description | Sun; Product Type: RAM Module; Memory Size: 8 GB; Memory Technology: DDR SDRAM; Number of Modules: 4 x 2GB; Product Name: 8GB DDR SDRAM Memory Module; |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Brand Name: | Sun |
| Memory Technology: | DDR SDRAM |
| Number of Modules: | 4 x 2GB |
| Memory Size: | 8 GB |
| Product Type: | RAM Module |
| Product Name: | 8GB DDR SDRAM Memory Module |
| Number of Pins: | 232-pin |
| Memory Speed: | 133 MHz |
| Compatibility: |
SUN:
|
| Error Checking: | ECC |









