Image shown is a representation only.
| Manufacturer | TDK |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | B67345B0001X087 |
| Description | Limited Part Number Data; |
| Datasheet | B67345B0001X087 Datasheet |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Other Names: |
B67345B1X87 B67345B1X87-ND 495-5539 B67345B 1X 87 |
| Category: |
Magnetics - Transformer, Inductor Components Ferrite Cores |
| Material: | N87 |
| Core Type: | U |
| Supplier Device Package: | U 93 x 76 x 30 |
| Standard Package: | 8 |
| Series: | U93/76/30 |
| Length: | 3.661" (93.00mm) |
| Gap: | Ungapped |
| Height: | 2.992" (76.00mm) |
| Package: | Box |
| Finish: | Uncoated |
| Width: | 1.181" (30.00mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |









