Image shown is a representation only.
| Manufacturer | TDK |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | DEA162500LT-1212A1 |
| Description | LOW PASS FILTER; Length: 1.6 mm; Center/Cutoff Frequency (fo/fc): 2400 MHz; Maximum Insertion Loss: .42 dB; Width (mm): 0.8; Minimum Operating Temperature: -40 Cel; |
| Datasheet | DEA162500LT-1212A1 Datasheet |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Other Names: |
445-3257-1 445-3257-2 DEA162500LT1212A1 445-3257-6 |
| No. of Terminals: | 6 |
| Width (mm): | 0.8 |
| Length: | 1.6 mm |
| Dimensions: | L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch) |
| Filter Type: | LOW PASS FILTER |
| Maximum Operating Temperature: | 85 Cel |
| Height: | .6 mm |
| Mounting Type: | SURFACE MOUNT |
| Center/Cutoff Frequency (fo/fc): | 2400 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | -40 Cel |
| Maximum Insertion Loss: | .42 dB |









