Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Texas Instruments |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | 100314FM |
| Description | LINE RECEIVER; Temperature Grade: MILITARY; Terminal Form: FLAT; No. of Terminals: 24; Package Code: QFF; Package Shape: SQUARE; |
| Datasheet | 100314FM Datasheet |
| In Stock | 7,244 |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Package Body Material: | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| Output Characteristics: | OPEN-EMITTER |
| Maximum Seated Height: | 2.159 mm |
| Maximum High Level Input Current: | .00007 Amp |
| Surface Mount: | YES |
| No. of Terminals: | 24 |
| Terminal Position: | QUAD |
| Package Style (Meter): | FLATPACK |
| JESD-30 Code: | S-GQFP-F24 |
| Package Shape: | SQUARE |
| Terminal Form: | FLAT |
| Maximum Operating Temperature: | 125 Cel |
| Package Code: | QFF |
| Interface Standard: | GENERAL PURPOSE |
| Interface IC Type: | LINE RECEIVER |
| Width: | 9.398 mm |
| Output Polarity: | COMPLEMENTARY |
| Input Characteristics: | DIFFERENTIAL |
| Differential Output: | YES |
| Minimum Operating Temperature: | -55 Cel |
| No. of Functions: | 5 |
| Package Equivalence Code: | QFL24,.4SQ |
| Receiver No. of Bits: | 5 |
| Length: | 9.398 mm |
| Maximum Receive Delay: | 2.7 ns |
| Additional Features: | NEGETIVE SUPPLY FROM -4.2 TO-5.7 V AND NEG SUPPLY CURRENT IS -60mA |
| Terminal Pitch: | 1.27 mm |
| Temperature Grade: | MILITARY |









