Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Toshiba |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | TC7SET04FU,LJ(CT |
| Description | INVERTER; Temperature Grade: INDUSTRIAL; Terminal Form: GULL WING; No. of Terminals: 5; Package Code: TSSOP; Package Shape: RECTANGULAR; |
| Datasheet | TC7SET04FU,LJ(CT Datasheet |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Package Body Material: | PLASTIC/EPOXY |
| Maximum Seated Height: | 1.1 mm |
| No. of Inputs: | 1 |
| Minimum Supply Voltage (Vsup): | 4.5 V |
| Surface Mount: | YES |
| No. of Terminals: | 5 |
| Terminal Position: | DUAL |
| Package Style (Meter): | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| Technology: | CMOS |
| JESD-30 Code: | R-PDSO-G5 |
| Package Shape: | RECTANGULAR |
| Terminal Form: | GULL WING |
| Maximum Operating Temperature: | 85 Cel |
| Package Code: | TSSOP |
| Width: | 1.25 mm |
| Other Names: |
TC7SET04FU(T5L,F,T) TC7SET04FU(5L,JF,T TC7SET04FU(T5L,JF) TC7SET04FU(T5LJF)DKR-ND TC7SET04FULJ(CTTRINACTIVE TC7SET04FULJ(CTTR TC7SET04FUTTR-NDR TC7SET04FU(T5LJF)TR-ND TC7SET04FU(T5LJF)DKR TC7SET04FU5LJFT TC7SET04FULJ(CTDKRINACTIVE TC7SET04FU(5LJFTCT TC7SET04FU(T5L,JF,T TC7SET04FU(5LJFTTR-ND TC7SET04FU(5LJFTCT-ND TC7SET04FU(T5LJF)CT-ND TC7SET04FU(5LJFTTR TC7SET04FU (5L,JF,T TC7SET04FU(T5LJF)TR TC7SET04FU,LJ(CB TC7SET04FU(5LJFTDKR TC7SET04FUTCT-NDR TC7SET04FU(T5LJF)CT TC7SET04FULJ(CTCT TC7SET04FUTFCT TC7SET04FU(5LJFTDKR-ND TC7SET04FUTFDKR TC7SET04FULJ(CTCTINACTIVE TC7SET04FUTFTR TC7SET04FUTFTR-ND TC7SET04FUTFDKR-ND TC7SET04FUTFCT-ND TC7SET04FULJ(CTDKR |
| Logic IC Type: | INVERTER |
| Minimum Operating Temperature: | -40 Cel |
| No. of Functions: | 1 |
| Length: | 2 mm |
| Propagation Delay (tpd): | 12 ns |
| Nominal Supply Voltage / Vsup (V): | 5 |
| Family: | AHCT/VHCT/VT |
| Terminal Pitch: | .65 mm |
| Temperature Grade: | INDUSTRIAL |
| Maximum Supply Voltage (Vsup): | 5.5 V |









