Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Total Micro Technologies |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | A1763799-TM |
| Description | Total Micro; Product Type: RAM Module; Memory Size: 2 GB; Memory Technology: DDR2 SDRAM; Device Supported: Workstation; Signal Processing: Unbuffered; |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Product Name: | 2GB DDR2 SDRAM Memory Module |
| Device Supported: | Workstation |
| Limited Warranty: | Lifetime |
| Error Checking: | Non-ECC |
| Signal Processing: | Unbuffered |
| Memory Voltage: | 1.8 V |
| Brand Name: | Total Micro |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| CAS Latency: | CL5 |
| Memory Size: | 2 GB |
| Product Type: | RAM Module |
| Memory Speed: | 667 MHz |
| Compatibility: | Dell Precision Workstation 380 |
| Memory Standard: | DDR2-667/PC2-5300 |









