Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Transcend Information, Inc |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | TS4GCF75 |
| Description | Transcend; Product Type: CompactFlash; Length: 3.3 mm; Memory Speed: 75 x; Product Name: 4GB CompactFlash (CF) Card; Limited Warranty: Lifetime; |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Weight (Approximate): | 11.4 g |
| Environmental Certification: | RoHS |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Product Name: | 4GB CompactFlash (CF) Card |
| Limited Warranty: | Lifetime |
| Brand Name: | Transcend |
| Thickness: | 42.8 mm |
| Form Factor: | CompactFlash |
| Marketing Information: |
The 75X CompactFlash memory card, appealing to the need of professional photographers, are used in high-resolution digital cameras and other high-performance devices. |
| Number of Memory Cards: | 1 |
| Length: | 3.3 mm |
| Product Type: | CompactFlash |
| Memory Speed: | 75 x |
| Storage Capacity: | 4 GB |
| Compatibility: |
|
| Width: | 36.4 mm |









