Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Tusonix |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | 4201-000LF |
| Description | DATA LINE FILTER; Rated Current: 10 A; No. of Terminals: 2; Capacitance: 1500 uF; JESD-609 Code: e4; Mounting Type: PANEL MOUNT; |
| Datasheet | 4201-000LF Datasheet |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Other Names: |
410-1067 4201000LF |
| Mounting Type: | PANEL MOUNT |
| Terminal Finish: | Silver (Ag) |
| JESD-609 Code: | e4 |
| Rated Voltage: | 100 V |
| No. of Functions: | 1 |
| No. of Terminals: | 2 |
| Minimum Insulation Resistance: | 10000 Mohm |
| Additional Features: | PI-TYPE CIRCUIT |
| Capacitance: | 1500 uF |
| Filter Type: | DATA LINE FILTER |
| Rated Current: | 10 A |
| Maximum Insertion Loss: | 70 dB |









