Image shown is a representation only.
| Manufacturer | Vishay Intertechnology |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | M8340102K2202GB |
| Description | ARRAY/NETWORK RESISTOR; Mounting Type: THROUGH HOLE MOUNT; Resistance: 22000 ohm; Rated Power Dissipation (P): 1.5 W; Maximum Operating Temperature: 125 Cel; Tolerance: 2 %; |
| Datasheet | M8340102K2202GB Datasheet |
| In Stock | 79,884 |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| First Element Resistance: | 22000 ohm |
| Element Power Dissipation: | .1 W |
| Rated Temperature: | 70 Cel |
| No. of Terminals: | 16 |
| Package Style (Meter): | DIP |
| Length (Package): | 21.59 mm |
| Technology: | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Operating Voltage: | 100 V |
| No. of Elements: | 15 |
| Maximum Operating Temperature: | 125 Cel |
| Resistor Type: | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| Shape (Package): | RECTANGULAR PACKAGE |
| Height (Package): | 3.05 mm |
| Spacing (Lead): | 2.54 mm |
| Construction: | Epoxy Molded |
| Packing Method: | TUBE |
| Tolerance: | 2 % |
| Width (Package): | 6.35 mm |
| Size Code: | 8525 |
| Mounting Type: | THROUGH HOLE MOUNT |
| Minimum Operating Temperature: | -55 Cel |
| Length (Lead): | 3.3 mm |
| Network Type: | BUSSED |
| Resistance: | 22000 ohm |
| No. of Functions: | 1 |
| Temperature Coef (ppm/Cel): | 100 |
| Rated Power Dissipation (P): | 1.5 W |
| Terminal Shape: | FLAT |
| Reference Standard: | MIL-PRF-83401 |









