Image shown is a representation only.
| Manufacturer | STMicroelectronics |
|---|---|
| Manufacturer's Part Number | ST10G32245TTR |
| Description | LINE TRANSCEIVER; Temperature Grade: INDUSTRIAL; Terminal Form: GULL WING; No. of Terminals: 28; Package Code: TSSOP; Package Shape: RECTANGULAR; |
| Datasheet | ST10G32245TTR Datasheet |
| In Stock | 1,814 |
| NAME | DESCRIPTION |
|---|---|
| Minimum Supply Voltage: | 1.8 V |
| Package Body Material: | PLASTIC/EPOXY |
| Nominal Supply Voltage: | 3 V |
| Maximum Seated Height: | 1.2 mm |
| Surface Mount: | YES |
| No. of Terminals: | 28 |
| Terminal Position: | DUAL |
| Package Style (Meter): | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| Technology: | CMOS |
| JESD-30 Code: | R-PDSO-G28 |
| Package Shape: | RECTANGULAR |
| Terminal Form: | GULL WING |
| Maximum Operating Temperature: | 85 Cel |
| Package Code: | TSSOP |
| Interface Standard: | GENERAL PURPOSE |
| Interface IC Type: | LINE TRANSCEIVER |
| Width: | 4.4 mm |
| Driver No. of Bits: | 10 |
| Maximum Supply Voltage: | 3.6 V |
| Differential Output: | NO |
| Minimum Operating Temperature: | -40 Cel |
| No. of Functions: | 1 |
| Qualification: | Not Qualified |
| Maximum Transmit Delay: | 6.2 ns |
| Receiver No. of Bits: | 10 |
| Length: | 9.7 mm |
| Maximum Receive Delay: | 6.2 ns |
| Additional Features: | IT ALSO NEED 1.4 TO 2.7 VOLT SUPPLY |
| Terminal Pitch: | .65 mm |
| Temperature Grade: | INDUSTRIAL |









